Czy można nauczyć się latać?

Każdy z nas ma wyobrażenia o tym, jak chciałby, aby jego życie wyglądało. Co ci się od życia należy.

  • Niestety często okazuje się, że codzienna rutyna i rzeczywistość, zmaganie się z tą mnogością przyziemnych, małych problemów, z których często powstają problemy duże, to wszystko stopniowo tłamsi i tłumi twoje wyobrażenia. Zapominasz o pragnieniach, swoich marzeniach tracąc motywację, energię i zapał, by dążyć do ich realizacji. Z czasem wiele osób nabiera podświadomego przekonania, że nie za bardzo mają wpływ i są w stanie zmienić sytuację w jakiej się aktualnie znajdują.
  • Wielu ludzi, zwłaszcza w naszym zakątku świata „lubi” (z naciskiem na cudzysłów) stawiać się w roli ofiar. Występują przybierając maskę osób, których życie skrzywdziło. Wini rozmaite okoliczności, otaczającą rzeczywistość i generalnie swoją sytuację, przede wszystkim finansową za to, że nie mogą żyć w taki sposób, w jaki by chcieli. Albo na jaki ich po prostu nie stać!

Można patrzeć na pieniądze w różny sposób.

Mogą być dla ciebie przeszkodą, barierą nie do przebycia; czynnikiem, który w największym stopniu uniemożliwia ci przeżycie życia tak jak byś chciał i wykorzystaniem w pełni swojego potencjału czy możliwości. Mogą też być dla ciebie najpotężniejszym sprzymierzeńcem, niesamowitym wsparciem w dążeniach, w realizacji najambitniejszych zamierzeń; w byciu najlepszą możliwą wersją siebie. Zacznij wykorzystywać te wszystkich drzwi, jakie codziennie się przed tobą otwierają. Być może mógłbyś w tym momencie skwitować to stwierdzeniem „Co on pie…, wymyśla, w moim życiu nic nowego nie wydarza się od lat, przede mną nic się nie otwiera!” Hm… A fakt, że właśnie mnie słuchasz? Poświęcasz chwilę, odrobinę swojego czasu i energii, by może czegoś nowego się dowiedzieć; spojrzeć z nieco innej perspektywy czy dystansu? Pomyśl o tym w ten sposób. Mnóstwo drobnych rzeczy tworzy dla nas codziennie niezliczone okazje i możliwości. Nie warto nie doceniać i lekceważyć drobnych rzeczy, bo to właśnie one w największym stopniu tworzą nasze życie!

Chciałbym zainspirować cię do tego, abyś stał się sam dla siebie nie do zatrzymania maszyną do robienia pieniędzy.

Wykorzystuj wszystkie możliwości, jakie pieniądze dają, do tego, by zawsze mieć swobodę wyboru. Niezależność i wolność kreowania własnej rzeczywistości w sposób, w jaki tylko zechcesz. Można się tego nauczyć i to w naprawdę nieskomplikowany sposób. To umiejętność, zespół prostych zasad czy reguł do opanowania; w zasadzie technika, podobnie jak wiele innych. Można nauczyć się zapewniać sobie dobrobyt i bogactwo. Tak samo jak można nauczyć się jeździć na nartach, konno, wspinać się czy nurkować. Tak samo, jak można nauczyć się latać.

Zapraszam cię do wspólnego finansowego lotu. To co Startujemy?