Jaki jest Twój schemat pieniędzy?

Głęboko zakorzeniony w podświadomości schemat pieniędzy. Ma go każdy. I to właśnie ten schemat, to, jak pieniądze postrzegasz i w jaki sposób o nich myślisz bardziej niż cokolwiek innego decyduje o twoim sukcesie finansowym. Potrzebujesz konkretnych narzędzi do tego, aby zbudować trwały gmach swojej fortuny. Począwszy od solidnych fundamentów, tak aby ten gmach przetrwał wszystkie próby sił i czasu oraz aby rósł i rozbudowywał się coraz bardziej imponująco.

Jeśli nie wiedzie ci się tak, jakbyś sobie tego życzył, znaczy to tylko tyle, że najpewniej czegoś nie wiesz.

Ludzie bogaci myślą w pewien określony sposób. Zresztą ludzie biedni też. Tylko że zupełnie inaczej. I to te różne sposoby myślenia decydują w największym stopniu o ich działaniach, o podejmowanych decyzjach, a zatem – o efektach tych działań i ich ostatecznych dokonaniach. Czy gdybyś myślał w taki sposób, jak myślą ludzie bogaci i dzięki temu robił dokładnie to, co oni robią, to jak sądzisz – czy ty też byłbyś bogaty? No właśnie!

Posiadanie świetnych narzędzi jest cholernie istotne w dobrym wykonywaniu swojego rzemiosła czy zawodu; bez względu na to, czy mamy na myśli stolarza, mechanika czy chirurga.

Lecz bycie pierwszorzędnym specjalistą w swoim fachu, bycie po prostu świetnym mechanikiem czy chirurgiem, który potrafi po mistrzowsku używać swoich narzędzi jest o niebo istotniejsze!

Na pewno często słyszałeś zdanie o tym, jak istotne jest znaleźć się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Tymczasem to tak w istocie nie wystarczy. Kluczowe jest to, aby być właściwą osobą, która znalazła się w tym właśnie miejscu i czasie! Czy jesteś skłonny się z tym zgodzić?
Prawda jest taka, że to twój sposób myślenia, twoje przekonania, najbardziej te nieuświadomione, zasady, którymi się kierujesz, schematy, wg których biegną twoje myśli i na podstawie których podejmujesz decyzje w największym stopniu decydują o tym, jaki będzie twój sukces i poziom zamożności.

Innymi słowy, twoje dochody będą wzrastać tylko na tyle, na ile będziesz rosnąć, rozwijać się Ty sam.

Napisz proszę, czy zgadzasz się z tą myślą, jak tę myśl rozumiesz, czy i jak jesteś na tę chwilę w stanie odnieść ją do swojego życia czy też sytuacji materialnej?
Jestem bardzo ciekaw twoich refleksji; tymczasem – dziękuję ci za twój czas i do zobaczenia w następnym materiale!