Żadnych wymówek

Dawno temu pewien mądry człowiek powiedział: „Wymówki to słowa, które docierają do nas z ust nieudaczników”

Nie tyle jest ważne, ile kiedyś będziesz miał. O wiele ważniejszym jest, jaką będziesz osobą. O prawdziwej osobowości świadczy między innymi szczerość wobec samego siebie.

Komu przypisujesz winę, temu dajesz władzę. Nie wystarczy powiedzieć: To inflacja jest temu winna; to kryzys, to recesja.

To rząd, to urzędnicy, to system. Jestem zbyt młody albo zbyt stary. Nie mam odpowiedniego wykształcenia, rodziny, znajomości. I tak w nieskończoność. Jesteśmy w tym mistrzami.

Bogactwa nie da się osiągnąć, jeśli brakuje odpowiedzialności.

Nie ma mowy o zbudowaniu dobrobytu i majątku, jeśli nie będziemy wobec siebie szczerzy, a swoją energię będziemy wykorzystywać na szukanie wymówek, a nie sposobów i rozwiązań.

Wymówki to kłamstwa, które sami sobie wmawiamy. Tylko stając będąc szczerymi wobec siebie, przejmujemy prawdziwą odpowiedzialność za swoje życie.

Wiele osób mawia: „Nie mam czasu nauczyć się porządnie inwestować.” Zgadza się? Czy to cała prawda? Czy osoby, które mają takie przekonanie nie mogliby powiedzieć sobie bardziej szczerze i precyzyjniej: „Nie jestem gotowy poświęcić więcej czasu na naukę, na rozwój, na pracę nad sobą i kondycją swoich finansów”?

Ktoś, kto ma prawdziwą osobowość i jest wobec siebie szczery nie owija w bawełnę.

Nazywa rzeczy takimi, jakie są i potrafi się z tym skonfrontować. Nie wykorzystuje życiowych okoliczności, mniej lub bardziej wydumanych do usprawiedliwień i wymówek.

Z powodu wymówek, bardziej niż z jakiegokolwiek innego, ludzie pozostają biedni.